ВЕРБАЛЬНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ІРОНІЇ В ХУДОЖНІЙ КАРТИНІ СВІТУ ДІТЕРА НУРА
DOI:
https://doi.org/10.18524/2307-4604.2019.1(42).168813Ключові слова:
іронія, комічний ефект, способи вербалізації, гуморАнотація
У статті розглядається поняття іронії та її вербальна репрезентація в творі Дітера Нура «Gibt’s intelligentes Leben». Феномен іронії, не дивлячись на свою поширеність і довгу історію, досі залишається маловивченим. Ще менш дослідженим є цей феномен у творчості сучасного німецького письменника Дітера Нура. Вивчення функціональних можливостей вербальної репрезентації іронії в творі Д. Нура «Gibt’s intelligentes Leben» сприяє виявленню нових механізмів формування іронічного сенсу в художньому тексті. Зміна наукової парадигми потребувала більш пильної уваги до вивчення мови в дії, тобто дослідженню не тільки будови мовних одиниць, але і процесів їх участі в реальній комунікації. У сучасній лінгвістиці існує кілька підходів до вивчення феномена іронії: іронія як тропстилістичний прийом, що полягає в протиріччі між буквальним і прихованим змістом слова та іронія як текстоутворююча категорія, пов’язана зі структурою всього художнього тексту і дозволяє автору імпліцитно виражати свої емоційно-оцінні позиції і передавати своє негативне ставлення до того, що зображено нібито в позитивних тонах. У даній статті показаний спектр засобів, якими автор користується для досягнення комічного ефекту. Він є широким і багатогранним.
Посилання
Aristotel (2000). Poetika. Ritorika. S.Pb: «Azbuka».
Arnold, I. V. (1990). Stilistika sovremennogo angliiskogo iazyka. M.: Prosveshchenie.
Akhmanova, O.S. (2004). Slovar lingvisticheskikh terminov. 2-e izd., ster. M: URSS: Editorial URSS.
Galperin, I. R. (1981). Tekst kak obekt lingvisticheskogo issledovaniia. M.: Nauka. Kamenskaia, Iu. V. (2001). Ironiia kak komponent idiostilia A. P. Chekhova: dis… kand. filol. nauk: 10.02.19. Saratov.
Kukharenko, V. A. (2002). Interpretatciia teksta: uchebnik (dlia studentov filologicheskikh spetcialnostei). Odessa: Latstar.
Losev, A. F. (2000). Istoriia antichnoi estetiki. Sofisty. Sokrat. Platon. M.: «AST».
Petrova, O. G. (2011). Tipy ironii v khudozhestvennom tekste: kontceptualnaia i kontekstualnaia ironiia. In Izvestiia Saratovskogo universiteta. T. 11. Ser. Filologiia. Zhurnalistika, vyp. 3, 25-30.
Pivoev, V.M. (2000). Ironiia kak fenomen kultury. Petrozavodsk: Izd-vo PetrGU.
Pokhodnia, S. I. (1989). Iazykovye vidy i sredstva realizatcii ironii. Kiev: Naukova dumka.
Nuhr, D. (2011). Gibt es intelligentes Leben? KCS GmbH Hamburg.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Записки з романо-германської філології
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.