ПЕРФОРМАНС ЯК КОМУНІКАТИВНА СТРАТЕГІЯ СУЧАСНОЇ ДРАМИ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2307-4604.2024.1(52).310306Ключові слова:
комунікативні стратегії, театр, сучасна драматургія, перформанс, монологАнотація
Акцентована демонстративність, яка втілюється і проявляється у різних сферах людського життя, — це й є перформанс. Відповідно перформативний текст є актуалізованим у процесі комунікації саморепрезентованим текстом саме через дію, спосіб думки, режисерське бачення та акторську гру. Візуальна складова тексту визначається як складовий компонент поетики твору, родо-жанровий маркер, відповідно до елементів зовнішньої композиції.
Звичайний класичний образ драматургічного тексту в сучасних українських драматургів набуває рис епічних жанрів, що репрезентує інший тип і спосіб мислення, поєднує в одній особі оповідача й персонаж. Перформанс як комунікативна стратегія сучасної української драматургії забезпечується переходом до наративної нелінійності персонажно-оповідної організації діалогу, ретроспективної організації дії, побудовою монологу на асоціаціях подій, інтимно-особистісних зв’язках та сприйняттях, де монолог є реальною дією персонажа. Демонстраційність та креолізована природа такого тексту дає право визначати такі тексти як «мистецтво дії».
Посилання
Antolohiia 24 [Anthology 24]. https://paradefest.com.ua/anthology24/#intro
Вarthes, R. (2000). Drame, роème, roman. Théorie d’ensemble. Paris: Seuil.
Kristeva, J. (2000). Modern Theatre Does Not Take (a) Place. In T. Murray (Ed.), Mimesis, Masochism and Mime: The Politics of Theatricality in Contemporary French Thought. University of Michigan Press.
Slovnyk ukraiinskoii movy. https://uk.wikipedia.org/wiki/Словник_української_мови_у_20_томах
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.